Warszawska Orkiestra Rozrywkowa i Goście | FINAŁ NInA

7 lutego 2017

W piątek 24 lutego na kilka dni przed zaplanowanym połączeniem NInA z Filmoteką Narodową odbędzie się w Warszawie w NInA przegląd blisko 12 letniej działalności Instytutu. W programie m.in esej multimedialny, w którym weźmie udział ponad 20 artystów i badaczy (Małgorzata Szumowska, Paweł Mykietyn, Marcin Masecki czy Alek Tarkowski).

W ramach wydarzenia odbędzie się również koncert Warszawskiej Orkiestry Rozrywkowej z udziałem gości: Wojciecha Waglewskiego, Katarzyny Nosowskiej, Gaby Kulki, Barbary Wrońskiej, Kuby Ziołka, Wacława Zimpla.

Za nazwą Warszawska Orkiestra Rozrywkowa im. I. Krenza stoi nieformalna i często ewoluująca grupa artystów związanych z wytwórnią Lado ABC. To zespół do zadań specjalnych. Występował na OFF Festivalu wykonując album Song Reader Becka, a także w siedzibie NInA, przypominając tematy muzyczne z popularnych polskich seriali. Wśród fascynacji WOR od samego początku znajdowała się muzyka brazylijska: bossa nova, samba czy nowofalowa tropicália. W końcu sama nazwa wytwórni ? Lado ABC zaczerpnięta jest z języka portugalskiego.

Więcej info: http://nina.gov.pl/projekty/final-nina